close window

אודות המשרד

בן קרפל ושות' משרד עורכי דין לשון הרע והגנת הפרטיות


משרד עורכי דין בן קרפל ושות', הוא אחד ממשרדי הבוטיק המובילים בישראל בתחום לשון הרע והגנת הפרטיות. המשרד מספק שירותים משפטיים מקיפים ואיכותיים בכל הנישות בתחום, החל ממקרי דיבה במשפחה, דרך לשון הרע בעבודה, הסרת תכנים פרטיים, מבזים ופוגעניים מהמרשתת, זיהוי מעוולים אנונימיים והגשת תביעות נגדם, תביעות בגין פרסומים ברשתות החברתיות , בעיתונות הכתובה ובמדיה האלקטרונית, ייעוץ שוטף בנוגע לתכנים ועריכת תכנים תוף שיקוף החשיפה המשפטית ללקוח, היבטי לשון הרע של פעולות מנהליות ועוד.


בין שאר עיסוקי עו"ד בן קרפל הוא יו"ר ועדת לשון הרע של מחוז חיפה של לשכת עורכי הדין. המשרד דורג בשנים האחרונות על-ידי חברות הדירוג היוקרתיות DUNS  100 ו – BDI Code כאחד ממשרדי עורכי הדין המובילים בישראל בתחום לשון הרע. 

המשרד מייצג ומייעץ לתאגידים, עמותות וגופים מובילים (על עובדיהם ומנהליהם), לבכירים ואנשי ציבור לרבות ח"כים, שרים, ראשי מועצות וועדים, ראשי ערים וחברי מועצות, עיתונאים ואנשי תקשורת בולטים וכמובן גם ללקוחות מן השורה. הן כתובעים והן כנתבעים בתביעות לשון הרע והגנת הפרטיות, אופי המשרד מתבטא בכל אחד ואחד מהמקרים, מתוך התפיסה שבליבו של כל מקרה עומד אדם שחייו התערערו כתוצאה מהוצאת דיבה, אם בעקבות אובדן שליטה על זהותו הציבורית והמוניטין הטוב שלו או בעקבות האשמת שווא בעלת השלכות כספיות משמעותיות ואף השלכות פליליות.


הניסיון וההיכרות של המשרד עם התחום מאפשרים למשרד לשקף ללקוח את האפשריות העומדות בפניו, לרבות הסיכויים והסיכונים של כל אפשרות, ולסייע לו להגדיר מטרות משפטיות מעשיות, שהמשרד יפעל בנחישות להשיגן. בהקשר זה ראוי לציין כי המשרד חוקר באופן פעיל את תחום דיני לשון הרע, עם אחד מהמחקים האמפיריים הנרחבים ביותר שבוצעו לאחרונה, מאגר נתונים אשר סוקר את כלל פסקי הדין ומרכז אותם באופן המאפשר לבצע מגוון חיתוכים ולהציג מגמות מרכזיות בפסיקות בתי המשפט בישראל בתחום לשון הרע. המחקר שמבצע ומפרסם המשרד מספק ללקוחות ולעמיתים למקצוע את הכלים לקבל החלטות מושכלות לגבי דרכי הפעולה והתגובה למקרי הוצאת דיבה. לאחר בחירת האסטרטגיה המשפטית, המשרד מיישם אותה לטובת הלקוח ללא פשרות, תוך זמינות מלא לרשות הלקוח ולייעוץ ועדכונים שוטפים. 


הודות לאיכויות הליטיגציה, ליכולות הרב תחומיו ולטיפול המסור והאישי בכל לקוח, המשרד צמח במהירות וכיום הוא מנהל נתח משמעותי ממקרי לשון הרע והגנת הפרטיות המתנהלים בישראל. 


אודות המשרד
מאמרים אחרונים

חדשות ועדכונים

תביעת השתקה בדין הישראלי

לקראית הכתבה בנושא תביעת השתקה בדין הישראלי שהתפרסמה באתר של bdi - לחץ כאן

זירת דיבה ושמה ZOOM

לקראית הכתבה בנושא הוצאת דיבה ב- ZOOM שהתפרסמה בכלכליסט - לחץ כאן

נדחתה תביעתו של אדם שכלבו הרג את כלב שכנו, וטען כי התלונה נגדו הוגשה בחוסר תום לב

כתבה שהתפרסה על פסק דין שבו ייצג משרדנו את הנתבע שתביעת לשון הרע נגדו נדחתה. לכתבה - לחץ כאן

לקוח משרדנו הגיש תביעת דיבה וזכה בפיצויי של 50,000 ש

פסק דין בו ייצגנו את התובע על פגיעה בשמו הטוב לקריאת פסק הדין באתר פסק-דין - לחץ כאןעל היחסים שבין אדם למצלמה

לכתבה שעוסקת ביחסים שבין אדם למצלמה - לחץ כאן

שיימינג ברשת; בין תופעה חברתית לעוולה משפטית

למאמר שהתפרסם בכלכליסט בנושא שיימינג - לחץ כאן

לשון הרע, פגיעה בפרטיות, הטרדה מינית או אולי כולם גם יחד

למאמר שפורסם באתר DANS100 - לחץ כאן

אחריות מנהלי קבוצות להוצאת לשון הרע ודיבה ברשתות החברתיות

לקריאת המאמר בנושא אחריות מנהלי קבוצות (ווטאסאפ, פייסבוק וטלגרם) לפרסומי לשון הרע שהתפרסם באתר כלכליסט - לחץ כאן

תופעת השיימינג באינטרנט

לכתבה העוסקת בשיימינג באינטרנט לחץ כאן

כתבה במעריב - עליה מטאורית בסכומי הפיצויים שנפסקים בגין לשון הרע

לקראית הכתבה המלאה באתר מעריב על מחקר שערך משרדנו בנושא פסיקת פיצויים בתביעות לשון הרע והוצאת דיבה באתר "מעריב"  - לחץ כאן

תביעת דיבה כנגד פייסבוק

כתבה באתר "גלובס" על תביעה שהגיש משרדנו בשם לקוח שחייו נהרסו בשל הוצאת דיבה ושיימינג בפייסבוק

לכתבה המלאה באתר "גלובס"

כתבה שהתפרסמה באתר כלכליסט פרי עטו של עו''ד בן קרפל.

הכתבה דנה בהגנת אמת בפרסום המוכרת כ "אמת דיברתי" לפי חוק איסור לשון הרע ובשאלה האם תמיד מותר לנו לפרסם כל דבר שיש בו אמת? לכתבה המלאה:

הגנת אמת דיברתי בתביעות לשון הרעהאם תאגיד יכול לתבוע פיצוי ללא הוכחת נזק לפי החוק

כתבה חדשה ב -כלכליסט שסוקרת את ההלכה החדשה והחשובה שהתקבלה בבית המשפט העליון לעניין היכולת של תאגיד לתבוע פיצויים ללא הוכחת נזק לפי חוק איסור לשון הרע:       
הגשת תביעת לשון הרע לפיצוי ללא הוכחת נזק על ידי תאגיד

עו''ד בן קרפל בראיון אישי לכלכליסט

ראיון אישי עם עורך דין בן קרפל המתמחה בדני לשון הרע, הוצאת דיבה והגנת הפרטיות באתר "כלכליסט":

ראיון אישי עם עו"ד בן קרפל


פסק דין השוקה

בפסק דין ה"שוקה" שניתן לאחרונה על ידי בית המשפט העליון  שדן בסוגיה של הזכות לשם טוב, הפך בית המשפט את פסק דינו של בית המשפט המחוזי וקבע שחופש הביטוי המסחרי עולה על שמם הטוב של סוכני הביטוח, שאינו נפגע באופן ממשי מהפרסומת. לתקציר פסק הדין - לחץ כאן. מידע נוסף בנושא קראו את מאמרנו - הזכות לשם טוב: מעמדה, חשיבותה והיקף הגנתה.


טרוסמן נ' ביטון - כלב יחשב כגזעי רק אם יש לו תעודות יוחסין

פסק דין תקדימי בו ייצג משרדנו לקוחה שרכשה כלב "גזעי". בפסק הדין נקבע לראשונה כי "כלב גזעי ללא תעודות" איננו כלב גזעי!


לתקציר פסק הדין ופסק הדין המלא
2 תביעות לשון הרע שהוגשו כנגד לקוחותינו על סך 550,000 ש''ח נמחקו על ידי בית משפט השלום בתל אביב

שתי תביעות לשון הרע שהוגשו כנגד לקוחות משרדנו, נמחקו על ידי מגישי התביעות, לאחר הליך משפטי סבוך שהתנהל על ידי משרדנו במשך כ- 3 שנים בבית משפט השלום בתל אביב. למידע נוסף על ההגנות לנתבעים בתביעות לשון הרע.ניצחון בתביעת לשון הרע של רופא ווטרינר לקוח משרדנו

ווטרינר, לקוח משרדנו, הגיש תביעה בטענה כי נפגע מהוצאת לשון הרע / הוצאת דיבה. בית משפט השלום בכפר סבא קבע כי תביעתו מוצדקת ומבוססת ופסק לזכותו פיצויי כספי.תביעת לשון הרע שהגישה גננת לקוחת משרדנו התקבלה בבית משפט השלום בתל אביב.

גננת ממרכז הארץ חוותה מקרה בו מישהו כתב כנגדה פוסט משמיץ במרשתת. לאור כך, פנתה הגננת למשרדנו לשם הגשת תביעת לשון הרע על הוצאת דיבה. בית משפט השלום בתל אביב קיבלת את תביעתה ופסק לזכותה פיצוי כספי וכן חייב לפרסם התנצלות כתובה.


       

תביעת דיבה כנגד לקוח משרדנו נמחקה

כנגד לקוח משרדנו הוגשה תביעת לשון הרע, בטענה של הוצאת דיבה. התביעה הוגשה על סכום של למעלה מ- 1,000,000 ש"ח. בית המשפט השלום בתל אביב קבע כי לא מתקיימים התנאים הנדרשים לפי חוק איסור לשון הרע ומחק את התביעה.


  

לקוחת משרדנו הגישה תביעת נזיקין בשל תקיפת כלבתה על ידי כלבם של השכנים וזכתה בפיצוי כספי
כבוד השופטת אורנה סנדלר מבית משפט השלום באשדוד, פסקה פיצויים והחזרי הוצאות משפט על סך 22,000 ש"ח ללקוחת משרדנו אשר כלבתה מסוג פפילון הותקפה בפראות על ידי כלבם של השכנים, לכלבה נגרמו נזקים בלתי הפיכים שחייבו את הרדמתה. הפיצויים הנ"ל הינם נדירים ויוצאי דופן בכל הקשור לנזק גוף שנגרם לבעל חיים.


בית המשפט פסק ללקוח משרדנו פיצוי בסך 10,000 שקלים בשל הוצאת לשון הרע

בתביעת לשון הרע שהוגשה על ידי לקוח משרדנו לאחר שפורסמה עליו לשון הרע בפייסבוק, פסק בית המשפט בנתניה לטובתו פיצויים על סך 10,000 ש"ח. בנוסף חייב בית המשפט את הנתבע, בעלים של פאב במרכז הארץ, לפרסם התנצלות פומבית.   

לחדשות ועדכונים נוספים

תביעת לשון הרע על סך 250 אלף שקלים שהוגשה כנגד לקוחות משרדנו נדחתה על ידי בית משפט השלום בתל אביב

בית משפט השלום בתל אביב דחה תביעת לשון הרע על סך 250 אלף ש"ח שהוגשה כנגד לקוחות משרדנו בטענה של הוצאת דיבה.


תביעת לשון הרע בשל הטלת עיקול שלא כדין הסתיימה בפיצוי לקוח משרדו

תביעת לשון הרע שהוגשה על ידי משרדנו בעילה של לשון הרע על הטלת עיקול שלא כדין הסתיימה לאחר שהנתבעים הסכימו לפצות את התובע בסכום של 13,000 ש"ח בכפוף למחיקת התביעה, ההסכמה קיבלה תוקף של פסק דין. למידע נוסף בנושא קראו את מאמרנו - הוצאת דיבה בגין הטלת עיקול שלא כדין


לחדשות ועדכונים נוספים - לחצו כאן.     

פיצויים בסך של 59,500 שקלים נפסקו ללקוח משרדנו בתיק ליקויי בנייה.

בתביעה אזרחית עקב ליקויי בנייה בה ייצגנו, פסק בית משפט השלום בחיפה ללקוח משרדנו פיצויים על סך 50,000 ש"ח, בתוספת 9,500 שקלים הוצאות משפט ושכר טרחת עו"ד.


ניצחון נוסף בתביעת לשון הרע בצפון הארץ.

תביעת לשון הרע שהוגשה בבית משפט השלום בעפולה הגיעה לסיומה. בית המשפט פסק לטובת לקוח משרדנו פיצוי בסך 35,000 ש"ח על כך שנפגע מהוצאת דיבה והורה לצד הפוגע לפרסם מכתב התנצלות בין כל חברי הקיבוץ אשר היו חשופים לפרסומים. הוצאת דיבה (הוצאת לשון הרע לפי חוק איסור לשון הרע) היא עוולה שניתן לתבוע בגינה פיצויי ללא הוכחת נזק. עוד על עילה זו קראו במאמרנו בנושא הוצאת דיבה.


      

סרטוני וידאו וקטעי קול

עורך דין בן קרפל בראיון אצל יעל דן בנוגע לתיק המתנהל במשרדנו
כל הזכויות שמורות ©
צור קשר
שלח