close window

בריונות ברשת

בריונות ברשת - כל המידע שחשוב לדעת!

הרשתות החברתיות יצרו קר פורה לבריונות מזן חדש, אם בעבר, דמות ה"בריון" המוכרת צוירה בצורה סטריאוטיפית כדמות גדולה וחזקה פיזית שכוחה להתעמר נובע מכוחה הפיזי, נדמה שלדמות ה"בריון" מודל 2017, ישנם סממנים ומאפיינים שונים בתכלית. אין הכרח שלבריון החדש יהיו שרירים וידע מוקדם באמנויות לחימה, אין הכרח שהבריון יחשב לדמות אלימה מבחינה פיזית, ולמעשה, כלל אין הכרח שלבריון מודל 2023 יהיו פנים, או שם אמיתי כדי להפעיל את כוחו הבריוני כלפי הזולת.
משרד עורכי-הדין בן קרפל ושות', ממשרדי הבוטיק הידועים והמובילים בתחום דיני לשון הרע והגנת הפרטיות ומדורג בין המשרדים הידועים בדיני לשון הרע, במסגרת הדירוגים היוקרתיים Dun’s 100 ו - BDI. למשרד הצלחות מוכחות בניהול תביעות לשון הרע והגנת הפרטיות. בנוסף, עוסק המשרד בניהול משברים תקשורתיים מורכבים ובניהול סכסוכים שמקורם במרחב האינטרנטי. משרדנו מייצג תובעים ונתבעים בתביעות לשון הרע. 

מה מאפיין את בריוני הרשת?

אם כן, מה מאפיין את הבריון החדש? מקלדת. הבריונות הרשתית מסתתרת מאחרי מקלדת ומסך, רשת אינטרנט, כתובות IP וחשבון פייסבוק/ גוגל/ טוויטר/ אינסטגרם וכיוצ"ב. החמור ביותר, הוא שבמצב הנתון, לעיתים קשה להתחקות אחר זהות הבריון. נזקי הבריונות ברשת, לא רק שלא פחות חמורים מהבריונות העתיקה, אלא שלעיתים חמורים בהרבה, ולא אחת נשמעים בכלי התקשורת דיווחים על נזקים קיצוניים בגוף ובנפש שלא פעם מגיעים אף להתאבדות.

 

בריונות ברשת - פרשת לורי שם-טוב ומוטי לייבל

זה המקום לציין את פרשת לורי שם-טוב ומוטי לייבל. הפרשה הכתה גלים לפני מספר שנים, לאחר שנחשפה חקירה פלילית ארוכה ומסואבת שהתנהלה כנגד השניים, שיכול ותובילם בסופו של דבר אל מקום של כבוד מאחורי סורג ובריח. כל זאת, משום שכפי שנטען, לכאורה שמשו השניים כ"בריוני רשת להשכרה", שכירי חרב של ממש. ויובהר, הכל כאמור - לכאורה בלבד וחפותם עומדת להם כל עוד לא נקבע אחרת. התופעה חמורה לכל הדעות, הנזקים שנובעים ממנה חמורים וקיצוניים - וכולנו, כולל כולנו, קורבנות פוטנציאליים של בריונות או שיימינג


אז איך מתמודדים עם בריונות ברשת?

הרשתות החברתיות מציעות "מרכזי תמיכה" ו"כלים אוטומטיים" לשם שמירה על כבוד המשתמשים בהן. אך ניתן בקלות לקבוע, שלא אחת, אותם הכלים מועילים ככוסות רוח למת. פה קבור הכלב. בימים אלו מתנהלים מספר הליכים כנגד רשתות חברתיות שהתנהלו בחוסר אחריות, וצוות משרדנו מטפל באופן שותף בלקוחות שנפגעים מבריונות ברשת.


חוק איסור לשון הרע, חוק הגנת הפרטיות ודיני הנזיקין הכלליים, מעניקים פתרונות ספציפיים בעבור הנפגעים מבריונות ומשיימינג ברשת; לכן, לנפגע או לנפגעת מבריונות ברשת, נמליץ בכנות ובברור -  לפנות לעו"ד לשון הרע והגנת הפרטיות, כזה שיהא מסוגל להתאים עבורך את הכלים המשפטיים שיובילו בסופו של דבר, גם אם לאחר מאבקים, לפיצוי ראוי ולפתרון קבוע למניעת ההטרדה האיומה שעלולה לנבוע כתוצאה מתופעת הבריונות הפסולה שיש להוקיע. למיד נוסף בנושא קראו על - תפקידו של עורך דין לשון הרע.


לסיכום:

לסיום אציין כי המגמה הברורה שעולה מפסיקות בתי המשפט השונים הינה פסיקת פיצויים של עשרות אלפי שקלים לנפגעים מלשון הרע ברשת. למידע נוסף קראו על - לשון הרע בפייסבוק.

עיסוקו המרכזי של משרדנו הינו בדיני לשון הרע והוצאת דיבה באינטרנט. לצוות המשרד ניסיון עשיר בייצוג תובעים ונתבעים, בכל הארץ, בתביעות אזרחיות הנובעות מחוק איסור לשון הרע בעילה של בריונות ברשת. אנו מעניקים ייעוץ משפטי אישי תוך ליווי וייעוץ שוטף וצמוד ללקוח, שמירה על דיסקרטיות מלאה ויצירת אסטרטגיה משפטית עד למיצוי כל הזכויות המשפטיות של הלקוח.
בריונות ברשת
אודות הכותבים
בן ואדם קרפל
בן ואדם קרפל

עורך-דין בן קרפל מייסד המשרד ונמנה על עורכי-הדין הבולטים והמוצלחים בדיני לשון הרע והגנת הפרטיות. מעל לכל בן הוא ליטיגטור שחי באולמות בתי-המשפט ונושם את הייצוג המשפטי בשדה האזרחי;

הישגיו המרשימים בניהול מאות משברים ותיקי לשון הרע בפני כלל הערכאות המשפטיות  - הולכים פניו. עורך הדין אדם קרפל, שותף במשרד ומעורכי הדין הבולטים בדיני לשון הרע והגנת הפרטיות בישראל. אדם מייצג בכל הערכאות, מנהל משאים-וומתנים, מלווה את לקוחות המשרד ומצוי בקשרים ייחודיים עם משפיעני רשת ואנשי מפתח בשוק התקשורת המודרני

מאמרים אחרונים
כל הזכויות שמורות ©
צור קשר
שלח