close window

בריונות ברשת

בריונות ברשת

הרשתות החברתיות יצרו קר פורה לבריונות מזן חדש, אם בעבר, דמות ה"בריון" המוכרת צוירה בצורה סטריאוטיפית כדמות גדולה וחזקה פיזית שכוחה להתעמר נובע מכוחה הפיזי, נדמה שלדמות ה"בריון" מודל 2017, ישנם סממנים ומאפיינים שונים בתכלית. אין הכרח שלבריון החדש יהיו שרירים וידע מוקדם באמנויות לחימה, אין הכרח שהבריון יחשב לדמות אלימה מבחינה פיזית, ולמעשה, כלל אין הכרח שלבריון מודל 2017 יהיו פנים, או שם אמיתי כדי להפעיל את כוחו הבריוני כלפי הזולת.


אם כן, מה מאפיין את הבריון החדש? מקלדת. הבריונות הרשתית מסתתרת מאחרי מקלדת ומסך, רשת אינטרנט, כתובות IP וחשבון פייסבוק/ גוגל/ טוויטר/ אינסטגרם וכיוצ"ב. החמור ביותר, הוא שבמצב הנתון, לעיתים קשה להתחקות אחר זהות הבריון. נזקי הבריונות ברשת, לא רק שלא פחות חמורים מהבריונות העתיקה, אלא שלעיתים חמורים בהרבה, ולא אחת נשמעים בכלי התקשורת דיווחים על נזקים קיצוניים בגוף ובנפש שלא פעם מגיעים אף להתאבדות.

 

זה המקום לציין את פרשת לורי שם-טוב ומוטי לייבל. הפרשה הכתה גלים בעת האחרונה, לאחר שנחשפה חקירה פלילית ארוכה ומסואבת שהתנהלה כנגד השניים, שיכול ותובילם בסופו של דבר אל מקום של כבוד מאחורי סורג ובריח. כל זאת, משום שכפי שנטען, לכאורה שמשו השניים כ"בריוני רשת להשכרה", שכירי חרב של ממש. ויובהר, הכל כאמור - לכאורה בלבד וחפותם עומדת להם כל עוד לא נקבע אחרת. התופעה חמורה לכל הדעות, הנזקים שנובעים ממנה חמורים וקיצוניים - וכולנו, כולל כולנו, קורבנות פוטנציאליים של בריונות או שיימינג


אז איך מתמודדים עם בריונות ברשת?


הרשתות החברתיות מציעות "מרכזי תמיכה" ו"כלים אוטומטיים" לשם שמירה על כבוד המשתמשים בהן. אך ניתן בקלות לקבוע, שלא אחת, אותם הכלים מועילים ככוסות רוח למת. פה קבור הכלב. בימים אלו מתנהלים מספר הליכים כנגד רשתות חברתיות שהתנהלו בחוסר אחריות, וצוות משרדנו מטפל באופן שותף בלקוחות שנפגעים מבריונות ברשת.


חוק איסור לשון הרע, חוק הגנת הפרטיות ודיני הנזיקין הכלליים, מעניקים פתרונות ספציפיים בעבור הנפגעים מבריונות ומשיימינג ברשת; לכן, לנפגע או לנפגעת מבריונות ברשת, נמליץ בכנות ובברור -  לפנות לעורך דין לשון הרע והגנת הפרטיות, כזה שיהא מסוגל להתאים עבורך את הכלים המשפטיים שיובילו בסופו של דבר, גם אם לאחר מאבקים, לפיצוי ראוי ולפתרון קבוע למניעת ההטרדה האיומה שעלולה לנבוע כתוצאה מתופעת הבריונות הפסולה שיש להוקיע.לסיום אציין כי המגמה הברורה שעולה מפסיקות בתי המשפט השונים הינה פסיקת פיצויים של עשרות אלפי שקלים לנפגעי לשון הרע בפייסבוק.

עיסוקו המרכזי של משרדנו הינו בדיני לשון הרע והוצאת דיבה באינטרנט. לצוות המשרד ניסיון עשיר בייצוג תובעים ונתבעים, בכל הארץ, בתביעות אזרחיות הנובעות מחוק איסור לשון הרע בעילה של בריונות ברשת. אנו מעניקים ייעוץ משפטי אישי תוך ליווי וייעוץ שוטף וצמוד ללקוח, שמירה על דיסקרטיות מלאה ויצירת אסטרטגיה משפטית עד למיצוי כל הזכויות המשפטיות של הלקוח.

לקבלת ייעוץ משפטי ללא התחייבות צור קשר עם משרדנו: 072-2221780

יצירת קשר

שלח
כל הזכויות שמורות ©
צור קשר
שלח